O nás

Domov pro seniory poskytuje dlouhodobou pobytovou službu seniorům, jeijchž situace vyžaduje pomoc jiné osoby, kteří již nepotřebují akutní zdravotní lůžkovou péči (dostatečná je zdravotní péče ambulantního rozsahu), ale současně jsou natolik nesoběstační, že potřebují pomoc druhé osoby při každodenních úkonech. Služba se poskytuje za úplatu.
 
Domov pro seniory Holásecká je moderní zařízení, jehož provoz byl slavnostně zahájen 4.6.2009. Zřizovatelem Domova pro seniory Holásecká, příspěvková organizace, je Statutární město Brno. Organizace byla zřízena za účelem poskytování pobytových sociálních služeb seniorům v souladu se zákonem č.108/2006 Sb., o sociálních službách.

Kapacita zařízení je 105 lůžek, z toho 69 pokojů je jednolůžkových a 18 dvoulůžkových. Součástí každé obytné jednotky je předsíň, koupelna, WC a balkon, pokoje jsou vybaveny novým nábytkem. Součástí objektu je pobytová terasa v druhém patře budovy, společenské odpočinkové místnosti a společná jídelna.

Domov pro seniory je certifikován Značkou kvality v sociálních službách. Vážíme si získaného ocenění 5 hvězdiček v externím hodnocení kvality sociálních služeb z pohledu uživatele služby. Tímto oceněním chceme prezentovat dlouhodobou udržitelnost vysoké kvality poskytovaných služeb v DSH.

Jako první z Domovů pro seniory v České republice získal v první polovině roku 2014 akreditaci Spojené akreditační komise České republiky (SAK ČR), která dokládá, že zařízení splňuje přísné požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče.

DSC_0872.JPG
 Domov se nachází v klidné lokalitě na okraji městské části Brno - Tuřany v ulici Holásecká 33. Budova je situována na jihovýchod. Z pokojů umístěných na jižní stranu mají uživatelé výhled do přilehlých sadů a polí, z pokojů umístěných na východní stranu mají uživatelé výhled na obec Tuřany, kostel, obecní úřad, letiště a v obzoru památník Mohyla míru. Součástí domova je také zahrada, terasa a atrium, kde je možné uživatelům doporučit nebo zajistit vycházky a další aktivity. V blízkosti domova najdete zastávky městské hromadné dopravy, park, lékárnu, zdravotní středisko, menší obchody, apod.