O nás

Domov pro seniory Holásecká je moderní zařízení, jehož provoz byl slavnostně zahájen 4. 6. 2009. Zřizovatelem Domova pro seniory Holásecká, příspěvková organizace, je Statutární město Brno. Organizace byla zřízena
uza účelem poskytování pobytových sociálních služeb seniorům v souladu se zákonem č.108/2006 Sb., o sociálních službách.

Domov pro seniory poskytuje dlouhodobou pobytovou službu seniorům, jeijchž situace vyžaduje podporu a pomoc jiné osoby, kteří již nepotřebují akutní zdravotní lůžkovou péči (dostatečná je zdravotní péče ambulantního rozsahu). Služba se poskytuje za úplatu.

Kapacita zařízení je 105 lůžek, z toho 69 pokojů je jednolůžkových a 18 dvoulůžkových. Součástí každé obytné jednotky je základní nábytek, elektrické polohovací lůžko včetně hrazdy s madlem, zdravotní matrace, lůžkoviny, záclony a lampička. Každý pokoj má vlastní předsíň a balkon.

Domov pro seniory je certifikován Značkou kvality v sociálních službách. Vážíme si získaného ocenění 5 hvězdiček v externím hodnocení kvality sociálních služeb z pohledu uživatele služby. Tímto oceněním chceme prezentovat dlouhodobou udržitelnost vysoké kvality poskytovaných služeb v DSH.

Jako první z Domovů pro seniory v České republice získal v první polovině roku 2014 akreditaci Spojené akreditační komise České republiky (SAK ČR), která dokládá, že zařízení splňuje přísné požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče.

O nás
 Domov se nachází v klidné lokalitě na okraji městské části Brno - Tuřany v ulici Holásecká 33. Budova je situována na jihovýchod. Z pokojů umístěných na jižní stranu mají klienti výhled do přilehlých sadů a polí, z pokojů umístěných na východní stranu mají klienti výhled na obec Tuřany, kostel, obecní úřad, letiště a v obzoru památník Mohyla míru. Součástí domova je také zahrada, terasa a atrium, kde je možné klientům doporučit nebo zajistit vycházky a další aktivity. V blízkosti domova najdete zastávky městské hromadné dopravy, park, lékárnu, zdravotní středisko, menší obchody, apod.